Beğen 1

İlahel Aleminsin Rabbim Allah

En sevilen ilahiler alanında yer alan İlahel Aleminsin Rabbim Allah eserinin İlahi Sözlerini paylaşmak istedik. Bu yazımızda İlahel Aleminsin Rabbim Allah İlahi Sözleri bulabileceğiniz gibi, sözleri yazmadan önce biraz kısa bir konuya değinmek istiyorum.

Rabbim Allah ilahisi olarakta bilinen bu eser İlahi Sanatçısı Ömer Faruk Belviranlı İlahilleri alanında yerini almaktadır. Ömer Faruk Belviranlı İlahisi olarak bilinen bu eser yayınladığı dönemde popülerliğini korurken günümüzde ne yazık ki pek dinlenen bir ilahi değildir. İlahi Ses Sanatçısı olan Ömer Faruk Belviranlı kimdir? sorusuna cevap vermeden Sanatçının yazmış olduğu bir kaç eseri sizlerle paylaşmak istedik.

Sitemizin kategori kısmından Ömer Faruk Belviranlı İlahileri kısmına tıklayınca sanatçıya ait tüm eserlere ulaşabilirsiniz. İlahel Aleminsin Rabbim Allah eserinin sözlerini seslendiren sanatçımızın bu eserine  kısmından da ulaşabilirsiniz.

Ömer Faruk Belviranlı İlahilleri

Birer alanında yer alan eser En güzel kasideler arasında da zamanında yerini almıştır. Sufi Kasideleri alanında çıkan bu eser, sufi ve tasavvuf takipçileri arasında ilgi almıştır. Müziksiz İlahiler olarak seslendirilip, kaside türünde albüm oluşturan sanatçımız ilahiyi davudi sesi ile bizleri mest etmektedir.

İlahel Aleminsin Rabbim Allah İlahisi çağımızda unutulan eserler arasında yer alan Kaside Türünden İlahiler olarak bilinmekle beraber içerisinde önemli ve bir o kadar güzel sözler barındırmaktadır.

İlahinin ele aldığı konu Tasavvuf alanını ilgilendirse de içerisinde yer alan zikir ve tesbihatlar tüm müslümanları ilgilendirmektedir. İlahel Aleminsin Rabbim Allah Sözleri günümüzde pek çok dile geitirilmese de biz yine de derlendirip sizlerle paylaşmak istedik bu vesile ile birer tesbihat ve zikir olarakta yer alan bu esere katkımızın olmasını diledik, İnşellah faydalı olur.

İlahel aleminsin Rabb’i Ala

Zeka hayran-ı sun’undur ser-a-pa
Cihan nur ile olmuş tür-i sina
Bugün mü Rabbena yevm-i tecella
Cemil sensin, celil sensin Hüda’ya

Kafi nun hitabı izhar olmadan
Biz bu kainatın iptidasıyız hu
Kimseler vasıl-ı didar olmadan
Ol Kabe kavsinin ev ednasıyız hu

Küntükün sırrının olduk agahı
Aynel-yakin gördüm Cemalallahı
Ey hace bizdedir sırr-ı ilahi
Hünkar Hacı Bektaş fukarasıyız hu


Bir önceki yazımız olan Bilvanis Yollarında başlıklı İlahi Sözleri Bilvanis Yollarında albümü tek link indir, Bilvanis Yollarında ilahi sözleri ve Bilvanis Yollarında ilahisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
https://www ilahisozlerim com/omer-faruk-belviranli-ilahileri/ilahel-aleminsin-rabbim-allah html

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz