Beğen 4

Ya Muhammed Neyledi İlahi Sözleri

Ya Muhammed (A.S.) Neyledi

Sitemizde  paylaştığımız ilahi sözleri arasında bugün yer almaktadır. Ya Muhammed Neyledi İndir çalışmamızı beğendiğinizi umuyoruz. Allah’ım! Müslümanlıkla yoğrulan bu yurdu müslümansız bırakma Ya Rabbi. Ezan ile yoğrulan bu yurdu ezansız bırakma Ya Rabbi. Kur’an ile yoğrulan bu yurdu Kur’an-sız bırakma Ya Rabbi.

Ya Muhammed Neyledi

Öğretenlerin en merhametlisi Muhammed Mustafa’ya selam olsun. Öğretmenlerin en güzeli Mus’ab bin Umeyr’e selam olsun… Bizlere Hz Adem’im tevbesini Hz Nuh’un direncini Hz İbrahim’in imanını Hz İsmail’in teslimiyetini Hz Muhammed‘in muhabbetini ver Ya Rabbi. Merhum şairimiz Arif Nihat Asya, aslında teşhisi on yıllar önce koymuş ve demişti ki: “Ebu Leheb öldü diyorlar; Ebu Leheb ölmedi Ya Muhammed! Ebu Cehil kıt’alar dolaşıyor.”

Ya Muhammed Neyledi İlahisi

Muhammed öldüğünde bıraktığı miras konusunda İslami literatürde bir karmaşa,saklama,gizleme vardır. Peygamberler miras bırakmaz diyerek EbuBekir’in paylaşıma önce engel olup, sonra kendi Kızı Ayşe’ye iltimas geçtiği iddia olunur. Muhammed‘in kızı Fatma’ya açıkca kazık atılmıştır. Ya Abi O Değilde Rüşvet Yiyor Veya Adam Hapse Attırıyor Veya Öldürüyor Hangi Suçu İşlerse İşlesin Neden Bizim Cumhurbaşkanımızı Biz Değil Amerika Yargılasın ki. Cumhurbaşkanı Amerikada Mahkeme Olmasını Kendi mi İstedi? Bizim Mahkemelerimizde Adalet Yokmu da Amerika da Oluyor.

İlahi Sözleri

REBİÜLEVVEL AYI MÜBAREK OLSUN.. HAKK’IN EN SEVDİĞİ KULU /MUHAMMED MUSTAFANIN(S.A.V) DOĞDUĞU AYA MERHABA..REBİÜLEVVEL” Ayı salatü selam ayıdır..Essalatü vesselamü aleyke ya Resulallah.Essalatü vesselamü aleyke ya Habiballah. Hendeklerin kazıldığı dönemde Türkiye’ye karşı iç savaş yürüttüklerini söyleyen HDP’li Leyla İmret, Irak üzerinden Almanya’ya firar etti.Alnın masamızda dört mevsime ufuk Dudaklarında titreyen zamanı seviyorum Yürüyorsun ya Kalabalık bir daha dönüp bakıyor kendine Boyunda çiçeklenen yedi rengi seviyorum Her damlası ayrı bir hayat;ne bilsin gözüne düşmeyen Gözlerindeki yaşı seviyorum.

Yüzyıl geçti.. Çok şey değişti.. Lakin Ortadoğu’nun kaderi değişmedi… Ya Rabbi… Ümmet i Muhammed‘e birlik ve beraberlik içinde küffara karşı tek ses olmayı nasip et…Sefer bizim zafer senin olsun Allah’ım.. Bir gülüş arıyordum,ya bir söz,ya da bir dokunuş gecenin son nefesine,üşüyorum,gecenin ayazı değil üşüten,sensizliğin verdiği acı,ve tüm sessizliklerin koynumda senin en mutlu olduğunu bildiğim şu anlarda sessizce geceye akıp gidiyorum. ve ben artık susuyorum!

Hitaplarında hep 3. bir şahıstan bahseder gibi.”Muhammed Peygamber”diye bahsediyorsun Yahudi ve Hristiyanlar gibi.Senden bir defa olsun ,Canım Peygamberim ,Sevgili Peygamberimiz,ya da Peygamberimiz telaffuzunu duyamadık nedense.San ki içinde gizli bir nefret var gibi..! ANA; Acıktığında lokanta, Hastalandığında hastane, Sevindiğinde kutlama, Uyuduğunda çalar saat, Yanında olmadığında Semavi dualardır. Peki ya Sen Ona acaba iyilik ve ihsanda bulundun mu? Allahım benim ve sizin ananızı Cennetin en yüce derecesine koysun..

 

 

Ya Muhammed neyledi.
Arşı da seyran eyledi.
Arşı da seyran ederken.
Bir denize uğradı.
*****

, .
Muhammed Rasulallah, .

*****

Getirdiler burağı
Bin Muhammed dediler.
Binmezem ya cebrail
Ümmetim binmeyince.

*****

La ilahe illallah, La ilahe illallah.
Muhammed Rasulallah, Aleyhi Salatullah.

*****

Getirdiler sıratı
Geç Muhammed dediler.
Geçmezem ya Cebrail
Ümmetim geçmeyince.

*****

La ilahe illallah, La ilahe illallah.
Muhammed Rasulallah, Aleyhi Salatullah.

*****

Getirdiler cenneti
Gir Muhammed dediler.
Girmezem ya Cebrail
Ümmetim girmeyince.

*****

La ilahe illallah, La ilahe illallah.
Muhammed Rasulallah, Aleyhi Salatullah.


Bir önceki yazımız olan Ev Çi Xewe Li Ser Me başlıklı İlahi Sözleri beytên kûrdî, Ev Çi Xewe Li Ser Me ve Ev Çi Xewe Li Ser Me ilahi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
https://www ilahisozlerim com/ilahi-sozleri/ya-muhammed-neyledi html

Yorumlar

 1. BobbuBrowne dedi ki:

  Hello! Cool post, amazing!!!

 2. Ahmet dedi ki:

  Babamın en çok beğenip sürekli açtığı ilahi arasında yer alıyor. İlahiyi her açtığımda nedense aklıma babm geliyor.. Eyvallah tşkler admin.

 3. Ayşe dedi ki:

  Gün doğar yaz ayında 571 Mekke gününde Ya Muhammed(s.a.v) Nerdesin gel gör ümmetinin halini.. Muhteşem bir İlahi Sözü elinize sağlık, çok beğendim harikulade gerçekten sağolun.

 4. Ali dedi ki:

  Çok güzel bir ilahi Allah razı olun.

Yorum Yaz