Beğen 4

Allahu Allah

Bugünkü eserimiz Allahu Allah İlahisi olacaktır. Sitemizde bundan sonra İlahi Sözlerinden önce uzun makaleler de paylaşmayı düşünüyoruz. Bu makaleleri paylaşmamızın nedeni İslami görüşler aktarıp paylaşmaktır. Zira İslamda Allah inancı hakkında bilgi sahibi olan insanların sayısı oldukça azdır, bu nedenle Allahın varlığı ve birliği hakkında İslami Makaleler yayınlamayı oldukça faydalı buluyoruz.

 

Çoğu kişi allah yazısı diyerek Allah’ı kapılara, duvarlara yazarlar oysa Allah ve Sevgisi Kalplerde olmalıdır. esma ül hüsna tablo şeklinde kitaplar alan kişiler bu tabloları alıp ezberleyerek Allaha ulaşmayı arzu ediyorlar. Allaha ulaşıp yani Allahı sevmenin bana göre en büyük dayannağı Kuranı Kerimdir. İnsan en çok ne ile Allaha yaklaşır? sorusunun cevabı da bana göre budur.

İlahi Sözleri

İlahi Sözleri

Allahu Allah İlahisi

Kısaca İslami bilgiler yazdıktan sonra asıl konumuz olan Allahu Allah İlahi Sözleri hakkında biraz yazmak istiyorum. İlahi indir aramalarında popülerliğini koruyan Allahu Allah ilahisi sufi ilahileri arasında yer almaktadır. Bu ilahiyi Birçok sanatçı seslendirmiştir. Bunlardan en çok sevileni ise sami yusuf eseri olmuştur. Sizlerde bu güzel eseri dinlemek için Google adresine allahu allah sami yusuf indir yazarak esere ulaşabilirsiniz veya sami yusuf allahu allah indir bedava diyerekte ücretsiz şekilde ulaşma imkanı sağlayabilirsiniz. Ayrıca ilahiyi videolu olarak izlemek isteyen kişiler sami yusuf allahu allah video indir diyerek hem videolu şekilde izleyebilir hemde videoyu indirebilirler. Allahu Allah ezgisi dışında Sami Yusuf’un sevilen eserlerinden olan sami yusuf hasbi rabbi live 2017 video indir eserine de sitemizde ulaşabilirsiniz.

Allahu Allah Sami Yusuf Eserleri dışında Abdurrahman Önül’ünde seslendirdiği abdurrahman önül allahu allah ilahisi dinle eserine ulaşabilirsiniz. Abdurrahman Önül’ün tüm eserleri dışında allahu allah abdurrahman önül sözleri eserine İlahi Sözleri alanında sitemizde ulaşabilirsiniz.

Allahu Allah ilahisi iftar programlarındaki ilahiler kategorisinde de yer almaktadır. Bu ilahi televizyonlarda özellikle ramazan ayında sıklıkla karşımıza çıkan bir ilahidir. Ramazan dışında Alahu Alah ilahisi güftesi aşki ilahileri alanında da karşımıza çıkmaktadır.

müziksiz ilahiler arasında en çok sevilen ilahiler olarak karşımıza çıkan Allahu Allah Müziksiz İlahi eseri Mesut Kurtis tarafından kaleme alındığı bilinmektedir. Mesut kurtis ilahileri türkiye ve dünyada en çok sevilen ilahiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Mesut Kurtis genelikle İslam hat sanatı dalında da çalışmalar yapmıştır.

Bu sanatçılar dışında Allahu Allah ilahisini seslendiren bir diğer sanatçı da Yusuf İslam olmuştur.  dünyada en çok sevilen sanatçı arasında yer almaktadır. Gerçek adı Cat Stavens Olan Yusuf İslam, İslam ile tanıştıktan sonra ismini değiştirip Yusuf İslam yapmıştır.

İlahiyi seslendiren bir diğer sanatçı da Muzaffer Ozak Efendi olmuştur. Tasavuf alanında ezgiler seslendiren Ozak Muzaffer ozak efendi ilahileri olarak nam salmıştır.

Düğün sanatçıları arasında yer alıp grup ilahiler olarak bilinen ve İslami Düğün Sanatçıları olarak grup oluşturan anka ilahi grubu bu ezgiyi seslendiren bir diğer sanatçı topluluğu olmuştur. Anka İlahi Grubu İletişim alanında topluluğun birçok çalışmasına ulaşabilir ve islami düğün sanatçılarını düğünlerinize çağırabilirsiniz. Genellikle sait halim paşa yalısı düğün fiyatları ile aynı fiyatları paylaşan topluluk sizlere benzersiz bir düğün yaşatacağını ummuyoruz.

Sitemizde İlahi Sözleri dışında ilahi indirilahi dinle ve ilahi mp3 alanlarında da ilahilere ulaşabilirisiniz. Sitemizde Grup İlahileri, Tasavuffi İlahiler, Müziksiz İlahiler, Şehit İlahileri ve Çocuk Gurubu İlahileri alanında birçok alanda ilahi ve sözlerine ulaşmak mümkündür.

Allahu Allah İlahi

Allahu Allah İlahi

İslamda Allah Sevgisi

İslam İnancında araştırmalar yapan insanların çoğu öncellikle İlk Peygamber, , islamda tanrı, Son peygamber ile 25 Peygamber gibi konularda araştırma yapma gereği duyar. Bu araştırmaların dışında Allah cc yardımı ile bilgi sahibi elde edip daha sonra Allah’ın isimleri ve Esmaül Hüsna alanında da araştırmalar yapmaktadırlar. Allahu allah ilahisi kategorisindeki bu eserimiz de allahın isimleri kitabı çalışmasından istifade edilip, İslam’da Allah inancı üzerine sözler geçmektedir. Allahın sıfatları ile Esmaül Hüsna sıfatlarının geçtiği bu İlahi Sözleri eserimizde allah sevgisini kelimelerde bulabilir, ayrıca Allah muhammed ilahileri alanında da sözlere ulaşabilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi Allah sevgisi öncellikle Kalpten başlar, Kalp ile Allaha İman Eden kişi gerçek anlamda imanın tadına varır. İmanın tadına vardıktan sonra yapılması gerekenleri söylemeye başlarsak bitiremeyiz. İmandan sonra en sevilen şey şüphesiz Allah Sevgisi olmalıdır, Allah Sevgisini de Esmaül Hüsna Ezberleyerek tüm allah lafzı kelimeleri hafızamıza kaydetmektir.

Allah ne demek alanında aramalar yapıp Allahı tanıtmak isteyen kişilerin sayısı azımsanmayacak derecededir. Bize göre Allah demek zor durumda sığınalacak kişi değil aksine zorda da kolaylıktada sığınılacak kişidir.

Bilimsel olarak allah nedir sorusuna karşılık bizlere Allaha şeriat ve evren nizamında bakmalıyız. Bizleri var eden yaratan yaratıcıya karşı onu tanımamak hele hele emrettiği buyruklara karşı hareket etmek bir insanın en zelil duruma düştüğü andır.

Bizler yani müslümanlar olarak Hristiyanlardan daha çok Rabbimizi tanımalıyız, Hristiyanlar islam hakkında ne düşünüyorlar? sorusunu kendimize doğrultup onlardan fazlası ile Allaha yönelmeli ve hakiki bir müslüman olarak yaşamalıyız. Zira Hristiyanlar Allahı ararken onu bizim ahlakımızda yani islami ahlakta bulabilecek düşünceye itmeliyiz.

Şimdi de Allah sevgisini kısaca tanıtmak için dünyaca tanınan iki filozofun Allah ve İslam üzerine söyledikleri sözleri paylaşalım:

lucretius: ben allaha inanırım çünkü eğer yoksa ona inanmakla hiçbirşey kaybetmem ama eğer varsa inanmamakla çok şey kaybederim…

nietzsche: tanrıya inanmak kolaydır ama inanmamak zor ve ben daha zor olduğu ve beni geliştireceği için tanrıya inanmamayı, daha zor olanı, seçtim…

Yukarıda lucretius ve nietzsche adlı iki tanınan filozofun sözlerini de laf arasında sizlere sunmak istedik.

Birçok hristiyan tanrının varlığı ile ilgili kitaplar arasında araştırmalar yaparken ne yazık ki Kuranı Kerimi es geçiyorlar. Oysa Allah ve İnsan arasındaki en büyük mucizeleri ve Allahı tanımayı bizlere sağlayan muhakkak Kuranı Kerim olmuştur. Allahı nasıl tanıyabiliriz? sorusunun cevabı Kuran olarak önümüze çıkmaktadır.

Zira Kuranı Kerimde Allah Akaid, Fıkıh, Evren, Peygamber Kıssaları welhasıl kısaca aklımıza gelebilecek her alanda kendini biz insanlara tanıtmıştır.

allahu allah karaoke aramaları yapan kişilerin es geçtiği bir diğer nokta ise peygamberlerin hayatı olmuştur. İnsanların geneli peygamber hayatlarını, peygamber hikayeleri olarak okuyup tanımak isterler. peygamber efendimizin hayatı Siyer olarak geçildiği  gibi onun hayatı İslamiyetin tamamını kapsayacak cinstendir.

Siyer bizlere bire bir peygamberimizin hayatını göz önüne çıkarıyor. Siyerde genellikle peygamberimizin mucizeleri çok işitiliyor. peygamberimizin hadisleri çeşitli mucizeleride anlattığı için bu bilgileri elde edebiliyoruz. Hadislerle tamamen İslam Dinini öğrenebiliriz.

dindar bir aile toplum içinde yapması gereken davranışlarındna biri de Ecel gelmeden kendisini hesaba çekmesidir. Kişi tefekkür ederek bazen ibretler alabilir, hayatını bir düzene sokabilir.

Bir diğer konumuza geçecek olursak, Allah nedir? sorusunu googlede aratan hristiyanların genelde karşılaştıkları cevap islam dininde tapılacak ilah olmuştur. Tanrı kelimesi genel bir kelime iken Allah ise arapça kelime olup, tamamen İslama has Özel bir sözcüktür. müslümanların tanrısı araştırmaları yapan hristiyanlar tüm dinlerden farklı Allah kelimesini görmeleri onları şaşırtmış olsa gerek.

İslam dininin Kitabı olan kuranda geçen birçok hadise ve olay vardır. Kurandaki hadiselerin hiçbiri Bir varmış bir yokmuş hikayecikleri gibi değildir. Kuranı Haşa Hz. Muhammed kendisi yazmış diyen kafirlerin bu hadiseleri açıp okumaları ile nasıl dehşetli şeyler işittiklerini göreceklerdir. Ve eminim okuduktan sonra bu kişiler sarf ettikleri sözlerinden dolayı pişman olacaklardır.

Hristiyanlar dışında ateistlerin genelde sordukları sorulardan biri de Tanrı var mıdır? sorusudur, ateistler bu soruyu sorarken sanki gözlerine perde çekilmişte bu muhteşem evreni göremiyorlar da kalkıp kibir içinde bu tür sorular soruyorlar.

Oysaki Beddiüzaman Said Nursi’nin de risale i nurda dediği gibi bakabilene bir ağaç bile mucizedir ve Allahın delilidir. Düşünce gücü zayıf olan kişiler ne yazık ki ateistlerin bu tür saçma sorularının peşinden gidiyorlar. Oysaki kuran onlara oku deyip gerçeği aramalarını sağlarken onlar farklı bulvarlarda gerçeği sorgulayıp zelil duruma düşüyorlar.

Aklı selim bir insan gerçek saadet ve huzurun tevhid dininde olduğunu çevresine bakarak bile görebilirken ateistlerin içine düştükleri bu durum bizleri derinden üzmektedir.

Ehli sunnet takipçileri sunni alimler aracılığı ile yaptıkları araştırmalarda Allah ile ilgili binlerce akaid kitapları yazmışlardır. Bu tür kitaplar muattıla kaynağındna geçildikten sonra piyasaya sürülmesi ayrıca bir takdir konusu olmuştur. islam quran anayasasında Allahı tanımanın yegane yolu dediğimiz gibi Kurandan geçmektir, kişi kuranı ve hadisleri tamamı ile anlayıp tatbik etse layıkı ile Allah ve Allah sevgisini bullacağına inanıyoruz.

İslami isimler alanında araştırmaları ile bilinen muslim religion quran vakfı da islam alemi içindeki müslümanların isimleri konusunda uzman araştırmalar ile bilinmektedir.

 

Makaleye kısaca biraz islamdan bahsettikten sonra tekrardan İlahi Sözüne dönemk istiyoruz. ya Allah indir diye araştırma yapan çoğu kişinin aradığı İlahi Sözünü biz sizlerle paylaşmak istedik. en güzel ilahiler dinlemek istiyorum alanında öne çıkan bu eser yüzlerce ilahi arasında en güzel eser olmayı hak etmiştir.

Bu eser ayrıca dini ilahiler dinlemek istiyorum diyen kişilerin de gözdesi haline gelmiştir. Allahu Allah ilahisi türkiye ve dünya genelinde en çok aranan ilahiler arasında yerini almaktadır. Allahu Allah ilahisi dışında sitemizde peygamber şiirleri sözlerini de bulabilirsiniz. Ya Allah indir diyerek ilahiyi kolayca indirebilirisiniz.

 

 

allahu allah arapça sözleri kısmından da ilahinin arapça versiyonuna ulaşabilirisiniz. allahu allah demenin fazileti hakkında çeşitli rivayetler vardır bu nedenle bu ilahi bir çeşit kısa zikir özelliğini de içinde barındırmaktadır. allahu allah dinle mehmet emin ay sözü ile Mehmet Emin Ay’ın seslendirmesi ile ilahiye ulaşabilirsiniz.

İlahi sözü dışında allahu allah fon müziği mp3 indir diyerek ilahinin fon müziğine de ulaşabilirsiniz. Bunun için İlahi Fon Müzikleri konusunda da hızlı şekilde çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Daha önce yukarıda saydığımız birçok sanatçı dışında Mustafa Ceceli de bu ilahiyi seslendirenler arasında yerini almaktadır. Mustafa Ceceli İlahileri arasında yer alan bu ezgiye allahu allah indir mustafa ceceli diyerek ulaşabilirsiniz. Bir  zikir özelliği taşıyan bu eser allah la ilahe illallah sözleri alanında popülerliğini korumaktadır.

********************************************************************

Allahu Allah İlahi Sözleri:

Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah
Ömrün bitirmiş viranemiyem aklın yitirmiş divanemiyem
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah
****
Ne zaman anarsam seni kararım kalmaz Allah’ım
Senden gayrı gözüm yaşın kimseler silmez Allah’ım Allahım
****
Sensin ismi Baki olan sensin dillerde okunan
Senin aşkına dokunan kendini bilmez Allah’ım
****
Âşık kullar seni ister lutfeyle cemalin gözler
Cemalin gören âşıklar ebedi ölmez Allah’ım Allahım
Medet ya Tabibel kulub
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah
****
Aşkî can feda, olsa ne fayda aşk oku yayda, kemanemiyem
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah
Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah Allahu Allah


Bir önceki yazımız olan Bilvanis Yollarında başlıklı İlahi Sözleri Bilvanis Yollarında albümü tek link indir, Bilvanis Yollarında ilahi sözleri ve Bilvanis Yollarında ilahisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
https://www ilahisozlerim com/videolar/allahu-allah-ilahi-sozleri html

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz