Beğen 10

Muhammed (s.a.v)

Muhammed İlahi Sözleri

Muhammed İlasi Sözleri’ni sizinle paylaşacağımız bu yazımızda. Hz. Muhammed , , Muhammed İlahisi hakkında bilgiler elde edebilir. Ayrıca İslami İlahiler ve İslami alanında da sitemizde ilahiler inceleyebilir ve sevdiğiniz ilahilere puan verebilirsiniz. Muhammed İlahisi İndir sözleri ile bu ilahilerin güzel yönlerine de sizleri dikkat çekmek isteriz.

25 Kasım Cumartesi Günü saat 19:00’da Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı ve Alemlere Rahmet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed‘i (s.a.v) bizlere anlatacağı konferans ve ilahi dinletisine tüm hemşehrilerimiz davetlidir.  Hz. Muhammed son peygamber, Kur’an son ilahi kitap ise, artık hiç kimsenin “kurtarıcı” olarak, Allah adına konuşma hakkı ve yetkisi olamaz..  Varlıkta, yoklukta, sevâba gayrette, günahtan sakınmakta, son nefese kadar sabır lâzımdır. Zira bunların hepsi ilâhî imtihan vesîleleridir.

Kur’an, Allah’ın buyruklarının özlü bir şekilde zikredildiği ilahi bir kelamdır; emirlerinin nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiğini de son peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sözleri, fiilleri ve takrirleriyle müminlere öğretmiştir. Oryantalist ve misyonerler hareket noktası olarak kendi dinlerinin hak-tek doğru bakış açısına sahip olmaları, ateistler ise materyalist ve metafiziği reddederek olaylara baktıkları için daha araştırmaya başlamadan Hz. Muhammed‘i peygamber, Kuran’ı ilahi kitap olarak görmezler. MAİDE 59.De ki: “Ey kitap ehli! Sadece Allah’a, bize indirilene ve daha önce indirilmiş olan (ilahi kitap)lara inandığımızdan ve çoğunuzun da fasıklar olmasından ötürü bizden hoşlanmıyorsunuz.” İşlerin ehline teslim edilmesine dair ilahi hüküm var.. Bu hükmü ilk icra eden, Mekke’nin Fethi sırasında Kabe’nin anahtarlarını ve bakımını (o işte tecrübeli olduğu için), o an için halen müslüman olmamış bir kişiye bırakan Hz. Muhammed’dir.. Çünkü maddi lezzetler bedenîdir,anlıktır ; Manevi lezzetler ise Ruhani’dir, ebediyete muteveccihtir Rıza i ilahi yolunda bir dk, sair bir ömre bedeldir!

On sekiz bin âleme server olan Muhammed
Otuz üç bin ashaba serdar olan Muhammed
Yokluğa yoksulluğa kanaat eden Muhammed
Asi olan ümmete şefaat eden Muhammed


Yâ Muhammed Muhammed vessalatü vesselam

Seher vakti uyumaz tilavetli Muhammed
Garip ile yetime mürüvvetli Muhammed
Yoldan çıkmış olana hidayetli Muhammed


Darda kalan ruhlara kifayetli Muhammed
Yâ Muhammed Muhammed vessalatü vesselam

Allah’ın sevgilisi ibadetli Muhammed
Tesbihiyle gönülden riyazetli Muhammed


Şeytana şeytanlara siyasetli Muhammed
Yüce Hakk’ın yolunda hakikatli Muhammed
Yâ Muhammed Muhammed vessalatü vesselam

Arş u kürsi pazarı inayetli Muhammed


Sekiz cennet sahibi velayetli Muhammed
Miskin Ahmet kuluna kitabetli Muhammed
Yetim, fakir, garibe sehavetli Muhammed
Yâ Muhammed Muhammed vessalatü vesselam

 

Adama şunu sorarlar: İbadet yeri ise, ilahı kim? Müslüman isen bunu kullanmandaki kasıt eğer ibadet yeri ise Şirktir. Kasıt olmadan ağzımızdan çıkan her sizden de sorumlu olduğumuzu hatırlatırım. Seni veren Allah’a hamdolsun, üzerinde at koşturduğun topraklar kutlu, ilahi kelimetullahı yaymak için gösterdiğin cesaret ilelebet islam aleminin ışığı olsun. Felsefe yaparken batılı filozofların yaptığı gibi üstünlük taslamak mıdır mesele yoksa ilahi vahyin sorunları tespit edip yine vahyin kendisinde kişilik/hayat kazandığı Muhammed peygamberin eliyle sorunları çözmek midir?


Bir önceki yazımız olan Kardeşimle Omuz Omuza İlahi Sözleri başlıklı İlahi Sözleri Kardeşimle, Kardeşimle Omuz Omuza ve Kardeşimle Omuz Omuza İlahi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
https://www ilahisozlerim com/ilahi-sozleri/muhammed-s-a-v html

Mustafa Demirci

Sitemizde sanatçıya ait toplam 2 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz