Beğen 6

Selam

arasında yer alan Selam ilahisi ayrıca Şehitlerimize olarakta bilinmektedir. Bugünkü İlahi Sözleri paylaşımımızda Düğün İlahilerinden olan Selam İlahi Sözleri adlı eserin sözlerini paylaşacağız. Sitemizdeki Tüm Düğün İlahi Sözleri şuana kadar Grup Vuslata aittir ve geleneği bozmadan bu eseri de yine Grup Vuslattan almaktayız.

Zira özellikle yapmış oldukları İslami Düğün İlahi Sözleri alanında bilinen Grup Vuslat İlahileri, bu nedenle tüm sözleri onlardan paylaşmaktayız. Grup Vuslat sanatçılarından olan Ömer Çelebi’nin seslendirmiş olduğu bu eser çeşitli İslami Bilgilere sahip kişiler tarafından kaleme alınmıştır.

İslami Düğün Organizasyonu İletişim kısmından bulabileceğiniz eserin sözlerini bizler sizler için derleyip paylaşmaktayız. Bu vesile ile sizlerin de kardeş, dost veya akrabalarınıza İslami Düğün Nasıl Olmalıdır? nasihatlerinde bulunup onları İslami Düğün Yapmaya teşvik etmelisiniz.

Zira bu uğurda onların Cahili Düğünden yapacakları İslami Düğün İlahilerine sizlerde sevap kazanmış olacaksınız İnşeallah. Bu nedenle elinizde geldiğince yakın akraba ve dostlarınızı bu tür Düğünlere götürüp onları da İslami Düğünler yapmaya teşvik etmelisiniz.

Kürtçe Mevlit Düğünleri

Kürt Kültüründe daha çok bilinen bu İslami Düğün İlahileri, bazılarında sadecee ilahiler ile yapılırken bazılarında ise kişiler düğünlerinde hem ilahileri seslendiriyorlar hem de Kürtçe Mevlit vererek düğüne daha çok manevi bir hava katıyorlar.

Bu şekilde düğün yapan kişiler genelde kasetler ile M.Nur Mevlit Klibini seslendirme imkanı sağlıyorlar. Düğün evine gelen kişiler ilk önce Düğün Mevlidini dinleyip daha sonra düğün sahibinin verdiği Düğün Yemeğini yiyorlar. Mevlid dinlenip, yemekler yedikten sonra bu kez İslami Ses Sanatçıları platforma çıkıp İslami Halaylar eşliğinde Dini Düğünleri oluşturuyorlar.

Selam İlahisi

Selam İlahisi

*****************************************

Tarihte şanlı adımız kirlenmemiş pak alnımız feda İslama canımız şehitlerimize selam
Şehitlerime selam rehberlerime selam önderlerime selam selam olsun şehitlerime selam selam olsun

Âdem’den Nuh İbrahim’e nurdan Muhammed Emin’e şanlı şehit Hüseyin’e selam selam olsun
Şehitlerime selam rehberlerime selam önderlerime selam selam olsun şehitlerime selam selam olsun

Bir sevdadır kuşanmışız gönlü Hakka bağlamışız İsmail’ce adanmışız önderlerimize selam
Şehitlerime selam rehberlerime selam önderlerime selam selam olsun şehitlerime selam selam olsun


Bir önceki yazımız olan Zaman Ahirzaman başlıklı İlahi Sözleri Zaman Ahirzaman albümü tek link indir, Zaman Ahirzaman ilahisi indir ve Zaman Ahirzaman ilahisi sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
https://www ilahisozlerim com/category/grup-vuslat/dugun-ilahilerihttps://www ilahisozlerim com/category/grup-vuslathttps://www ilahisozlerim com/videolar/selam html

Grup Vuslat

Sitemizde sanatçıya ait toplam 3 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz