Beğen 1

Ey Aşıkan

Ey Aşıkan İlahi Sözleri

Ey Aşıkan İlahi Sözleri

Dini hususları kullanarak milletin islami duygusundan faydalanan yazar olup aşk meşk kitapları yazan aciz insanlar gerçek dugularınız ve yüzünüzü er yada geç anlayacaktır. abi beni neden islami aşk sözleri takip etmek istiyor ya mantıklı bir açıklaması yok bunun. Osman paşam burda sen ile paylaşmak istediğim bir mesele var komik ama traji komik nedense öZelikle islami kesimde ( sevgi . ask ) cümle yayınlandığında. Ve tavan yapıyor.Ama devlet meselesi hayat memat meselesi bir konu olunca kimse oralı olmuyor.ne zaman akilaniriz. Ama zaten bir non-teist, gerçek islamı eleştirir, yaşanan islam hiçbir non-teistin umrunda olmaz. Onlar sevgi aşk dini yapsalar bile. Ayrıca kuranda yazanları manipüle edip islamı aşk kelebeği bir dinmiş gibi göstermeye çalışman seni komik gösteriyor. Akıl etmezmisin?

Bana göre Gül haclılar; Bektaşi, mevlevi, melâmilik başta olmak üzere çeşitli islami tarikatların içine sızmışlardır. Aşk, sevgi ve diyalog.  Abi ruhlarımızda islami aşk ve muhabbeti uyandırmanız suretiyle sizleri yinede ara sıra da olsa bu sürgün memlekete bekleriz. Kiralık Aşk izleyen liseden sonra hemen doğum kitle herhalde başında islami bi isim de oluyo genelde. İslami aşk saçmalığı nedir bana bi anlatın bileyim. Yaptığımız onca yanlış varken, gençleri “islami” diye diye yoldan çıkarmak güzel oyun..

……………………………………………………..

Ey âşıkan ey âşıkan illallah Hû
Aşk mezheb ü dindir bana illallah Hû
Gördü gözüm dost yüzünü illallah Hû
Yas kamu düğündür bana illallah Hû
****
Yûnus seni din edindi illallah Hû
Din nedir îmân edindi illallah Hû
Aşka bugün yarın nolur illallah Hû
İşi nedir önden sona illallah Hû
Şeribtü bi ke’si üns ünsi, min tin ül hamreti
Ah Ya sakin tanta ya Seyyid ya Ahmed,
Ya Hu ya Bedevi Aman ya Bedevi,
Ya şeyh el arab ya Seyyid ya Ahmed,
Ya Hu ya Bedevi…
Ene Ahmed-ül Bedevi, Bedevi,
Kutb ül Kutb ül, bilâ hâfa
Ene Ahmed-ül Bedevi, Bedevi,
Kutb ül Kutb ül, bilâ hâfa


Bir önceki yazımız olan Bilvanis Yollarında başlıklı İlahi Sözleri Bilvanis Yollarında albümü tek link indir, Bilvanis Yollarında ilahi sözleri ve Bilvanis Yollarında ilahisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Ömer Faruk Belviranlı

Sitemizde sanatçıya ait toplam 10 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz