Beğen 2

Cihan İçre Şah Eder

Cihan İçre Şah Eder

Cihan İçre Şah Eder

alanında çalışmaları ile bilinen sitemizin bugünkü Ömer Faruk Bellivanlı’nın  adlı eseridir. Paylaşımımız sayesinde sizlerde nin sözlerini ezberlemiş oalcak ve çeşitli platformlarda bunu seslendirebileceksiniz. İlahi Arşivi alanında birçok hizmetimiz olan bu sitede Cihan İçre Şah Eder eserini paylaşmanızdan zevk duyarız.

Mümin Allah’ın her an herşeyden haberdar olduğunu, her yeri sarıp kuşattığını, kendisine şah damarından yakın olduğunu bilerek hareket eder. En önemli detay gözden kaçırılmış: oraya buraya giden kim? Süleyman-ŞAH. Şah her yöne hareket eder ama birer kare. Misal; bulunduğu yerden Lapland’a veya Kamçatka’ya gidemez. emre şu hocana söylede abdyi bize saldırmaya ikna etsin o çok güvendiğiniz abd nin ortadoğuda şah damarını keselim sizin o güvendiğiniz dağları dümdüz eder bu ordu herkesi kendiniz gibi yumuşak beceriksizmi sandınız neler var elimizde hepinizi yalvartacak sistemler var gundik.

Araplar istisna..Çünkü ben Suriyeli leri tanıyana kadar Allah’a yemin ederim ki Arap dostu yandaşı hayranıydım ve ne zaman ki Suriyeli Arapları tanıdım Araplardan NEFRET eder oldum..ha bunu anlatmazlar da yavuzla şah ısmail arasındaki herkes kendi yediğinden ikram eder olayını büyük ayar diye anlatırlar hacım bu ne böyle liseli dissleşmesi gibi bi ona bak bir de şu pir sultanın anektodundaki naifliğe. not alevi değilim. Ben ki en katran karanlıkları kırmızıya boyayan adamım Kelimelerimi neşter eder şah damarında yaşarım..!!!!!

***************************************

Cihan içre şah eder, kalpler üzre mah eder,
Vasıl-ı Allah eder, Lâ ilâhe illallah.
Lâ ilâhe illallah Lâ ilâhe illallah
****
Ehlullahın yolları tevhid okur illeri
Giderir hep halleri, Lâ ilâhe illallah.
Lâ ilâhe illallah Lâ ilâhe illallah
****
Arifsen ar eyleme, zikri inkâr eyleme,
Yerini nâr eyleme, Lâ ilâhe illallah.
Lâ ilâhe illallah Lâ ilâhe illallah
****
Nuri dilinde söyle can ravzasın nur eyle
Hak ile huzur eyle La ilahe illallah
Lâ ilâhe illallah Lâ ilâhe illallah
****
Ey cümle halkın maksudu al gönlümü senden yana
Budur yüreğim yâresi gitmedi yüzüm karası
Bîçâreler biçâresi al gönlümü senden yana
Elim sana irmekliğe gözüm seni görmekliğe
Kapuna yüz sürmekliğe al gönlümü senden yana
Ümmî Sinân der Yaradan kaldır perdeyi aradan
Kurtar bizi bu yaradan al gönlümü senden yana


Bir önceki yazımız olan Bilvanis Yollarında başlıklı İlahi Sözleri Bilvanis Yollarında albümü tek link indir, Bilvanis Yollarında ilahi sözleri ve Bilvanis Yollarında ilahisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
https://www ilahisozlerim com/omer-faruk-belviranli-ilahileri/cihan-icre-sah-eder-sozleri htmlcihan içre şah eder sözleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz