Beğen 6

Teslim Olmayan Kale

Grup Yürüyüş sanatçılarından olan Mehmet Ali Aslan’ın seslendirdiği Teslim Olmayan Kale adlı eseri 15 Temmuz İlahileri arasında yer almaktadır. Eser 15 Temmuz’da Türkiye’nin durumunu özetlerken aynı şekilde bir İlahi biçimde yazılmıştır. Teslim Olmayan Kale adlı eser Grup Yürüyüş’ün Temmuz Türküleri Albümü içerisinde yer almaktadır. Bu albüm 15 Temmuzdaki kahramanlıkları ilahi biçiminde anlatmıştır.

 

Teslim Olmayan Kale eseri ile sizlerde yeniden bir 15 Temmuz vahşetinin izlerini iliklerinize kadar duyacak ve yer yer lanetler edeceksiniz. Zira 15 Temmuz Katliamları ile 200’den fazla vatandaşımız canlarını feda edip bu vahşiler tarafından saldırıya uğramışlardır. Şehit Halil Kantarcı gibi 100’lerce yiğidimizi bu yolda verirken onların davalarına sahip çıkmak adına her platformda onları dillendirip yapılan bu vahşeti anlatmaya devvam edeceğiz. Bu bağlamda sitemizde de Şehit Halil Kantarcı ilahisi ve 15 Temmuz Şehitleri İlahilerini paylaştık ve paylaşmaya devam edeceğiz.

15 Temmuz İlahileri

15 Temmuzda şehit düşenlerin davalarına sarılmak ve gerekirse bu uğurda can vermek her müslümanın birer görevi olmalıdır. Zira şehitlik gibi kutsal bir makam varken bir müslümanın ondan kaçması büyük utanç kaynağı olsa gerek. Tabi bunun içinde öncellikle o duruma layık olmak lazım hani derler ya “Şehit olmadan şehit gibi yaşamak” işte yaşantımız, hal hareketimiz ve kısaca herşeyimiz ile Şehit olarak yaşamalıyız ki Rabbimiz bizlere bu kutsal makamı layık görsün.. Evet 15 Temmuzda 100’lerce kardeşimiz Şehit oldu fakat hepimiz biliyoruz ki kurtulan ve kazananlar o kardeşlerimiz olmuşlardır. Müslümanların iman dolu yürekleri varken batı veya onların piyonları olan şer odaklar hiçbir zaman zaferi elde edemeyecekler ve bu zafer naraları her zaman kursaklarında kalacaktır. Rabbimiz Müslümanlara güç, izzet, şeref, birlik versin ve tüm kafirlere iman, eğer imana gelmiyorsa onları rezil etsin.. Amin

Göğü süsleyen
Mübarek ezanlar gibi
Gelip tarihten
Destanlar yazanlar gibi

Ufkun ellerine
Umudu çizenler gibi
Bir düş giyinirler
Sevdayla gezenler gibi

Onlar filizlenen başak
Onlar ışıldayan/kurumayan yaprak
Teslim olmayan kale
Sönmeyen en son ocak

Uzak diyarlardan
Şehre koşanlar gibi
Cananı candan
Aziz tutanlar gibi

Toprağın bağrında
Kefensiz yatanlar gibi
Gönüllerdedirler
Adsız kahramanlar gibi

Onlar ilk adım son durak
Onlar gülümseyen/kirlenmeyen toprak
Aşkın kutlu seferinde
Kapanmayan soylu kucak


Bir önceki yazımız olan La İlahe İllallah başlıklı İlahi Sözleri Abdullah Akbulak İlahi Sözleri, İlahi sözleri ve La İlahe İllallah albümü tek link indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mehmet Ali Aslan

Sitemizde sanatçıya ait toplam 1 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz