Beğen 14

Aşkın Aldı Benden Beni

arasında yer alan Aşkın Aldı Benden Beni ilahisinin sözlerini bugün sizlele paylaşacağız. Türk sanat müziği içerisinde önemli bir yere sahip olan ve bestelediği eserler ile kısa sürede popüler hale gelip aradan onlarca yıl geçmesine rağmen hala adını adnığımız Yunus Emre, Tasavuf üzerine yazmış olduğu eserlerle daha çok bilinmektedir. Yunus Emrenin Ezgileri Tasavuf olarak bilinirken ezgilerinde Aşk, Tabiat ve Sevgiyi dillendirmiştir.

Allah sevgisini ele alan İlahileri yazan şair, Tasavuf şairleri arasında en sevilen bir kişilik olarak önümüze çıkmaktadır. Gerçekten de yazmış olduğu eserkeri sadece Tasavvufçular tarafından değil birçok kesim tarafından da beğenildiği bir gerçektir. Bu ister İslamcı ister solcu isterse de farklı düşüncede olsun her zaman ve dönemde her düşünceden kişilerin sevgisine layık olduğu yapıtlar ortaya çıkarmıştır.

Aşkın Aldı Benden Beni Sözlerini bugün sizlerle paylaşırken bu ezginin aşkı anlatan ilahiler arasında olduğunu da açıkça belirtmekte yarar görüyoruz. Yunus Emre Aşkın Aldı Benden Beni eserinde suiler ve tasavvuf hakkında açıkça sözler yazmış ve bu ilahinin daha çok sofilere yönelik olduğunu önümüze çıkartmıştır.

Aşkın Aldı Benden Beni

Aşkın Aldı Benden Beni

Aşkın Aldı Benden Beni İlahi Sözleri

bugün bu eserin sözlerini sizlerle paylaşırken, sitemizde Yunus Emre İlahileri ve Sufi İlahilerinin olduğunu bildirmek isteriz. Sitemiz sayesinde kolayca Sufi İlahilerine ve Yunus Emrenin tüm eserlerine ulaşabileceksiniz, daha büyük ve kapsamlı projeler için elimizden geldiğince çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Biz sizlere en iyi hizmeti verirken sizlerinde tavsiyelerinizi dinlemekten onur duyar ve değerli fikirlerinizi yorumalrda yazmaktan kaçınmamanızı rica ediyoruz.

Aşkın aldı benden beni,
Bana seni gerek seni.
Ben yanarım dünü günü,
Bana seni gerek seni.

Ne varlığa sevinirim,
Ne yokluğa yerinirim,
Aşkın ile avunurum,
Bana seni gerek seni

Sufilere sohbet gerek,
Ahilere ahret gerek,
Mecnunlara Leyla gerek,
Bana seni gerek seni.

Cennet dedikleri ne ki;
Bir kaç köşkle, birkaç huri.
İsteyene ver onları,
Bana seni gerek seni.

Yunus durur benim adım,
Gün geçtikce artar odum,
İki cihanda maksudum,
Bana seni gerek seni.

İlgili kelimeler:
yunus emre ilahileri sözleri

Yunus Emre

Sitemizde sanatçıya ait toplam 1 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz