Kürtçe İlahiler

Kürtçe İlahiler

Büyük sevgi ile dinlenilen Kürtçe İlahiler çalışmamızın tüm eserlerini bu sayfada bulabilirisiniz.. Mizgina İslam İlahileri, Şehitler Kervanı İlahileri ve Hinariya Quran İlahileri olmak üzere çeşitli İlahi ve Sözlerini dinlemek için bu sayfayı takibe alabilirsiniz.

En Güzel Kürtçe İlahiler alanında Kürtçe Seslendirilmiş Ezgiler olarak paylaşımlarımıza ulaşıp birbirinden değerli sanatçıların seslerinden Kürtçe Neşitler dinleyebilirsiniz. Seyfullah Kürtçe İlahi alanında da ilahilere ulaşacağınız gibi Muzaffer Güller Kürtçe İlahi ve Murat Yaman Kürtçe İlahi sanatçılarından da Kürtçe İlahiler dinleyebilirsiniz.

Kürtçe Mewlid

Sayfamızda İlahiler dışında Kürtçe Mewlid araması yapıp M.Nur Kürtçe Mewlid Okuyabilirsiniz. Kürtçe İlahiler Kategorisinde olan bu çalışmamız Kürtçe İlahi Sözleri olarakta bilinmektedir.

Ayrıca vakit buldukça Kürt tarihini ağıtlar ile seslendirip kendilerine has Dengbêjlik özellikleri ile Şivan Perwer Sözleri, Şakiro Sözleri ve Miradê Kinê Sözleri‘ni de bu sayfada paylaşabiliriz.

Kürtçe İlahiler dışında Kürtçe Şiirler, Helbestên Kurdî, Seyfullah Sözleri, Seyfullah İlahileri, Seyfullah İlahi Sözleri gibi alanlarda da sözleri okuyabilirsiniz.

Kürtçe Çocuk İlahileri kapsamında ele alınan bazı eserleri de okumak istediğinizde bu sayfada bulabilirsiniz, Grup Tillo’nun Kürçe İlahisi’ni de hakkeza bu sayfada okuyup dinleyebilirsiniz.

Kürtçe Düğün İlahileri Sözleri

Kürtçe Düğün Sözleri üzerine paylaşılan sözleri de sitemizde okuyup düğünlerde seslendirebilirsiniz. Kürtçe Düğün İlahileri Sözleri olarakta arama yapıp ezgilere ulaşabilirsiniz.

Kürtçe İlahiler kategorimizde gün geçtikçe yeni İlahi Sözleri ekleyip Kürtçe Neşitler, Kürtçe Müzik, Kürtçe Müziksiz Ezgiler alanına da el atmış bulunmaktayız.

Kürtçe İslami Düğün yapmak isteyenlerin Kürtçe Sözler bulduğu adres olarakta bilinmekteyiz. En Güzel Kürtçe İlahiler alanında paylaşımlar yapan sitemizde, Mewlüda Şerif eserine de ulaşabilirsiniz.

Beytên Kurdî alanında paylaşımlarımızın yer aldığı sitemizde Helbestên Kurdî İlahi Sözleri’ni de bulabilirisiniz.

Mola Mizgin Sözleri

Hınariya Quran Sözleri alanında paylaışmlarımız olduğu gibi Mizgina İslam alanında da eserler dinleyip Mola Mizgin Sözleri veya Seyda Mola Mizgin İlahileri alanında da çalışmalarımıza ulaşabilirisiniz.

Hapsu zindane düjmün jemer bune medrese.  Mizgin bıdın geléme Şex u seyid melé me De’wa herdu seida. Gelê ên bawerî anîne! Birastî xwe jî ezaba Xweda biparêzin û bitirsîn. Hûn her li ser bi teslîmbûna Xweda(Misliman) bimrin. Xweda Teala vê şeva bi qîmet ji bo we, malbata we, gelê me û temamê misliman û mezlûman bixe wesîla xêr û xweşîyê.

Sanatçıya Ait Eserler