Beğen 5

Hak Yolun Davetçileri

Grup Hayber sanatçıları tarafından yayınlanan Mekke Ağlıyordu Albümü içerisinde yer alan Hak Yolun Davetçileri İlahisinin sözlerini bugün sizler ile paylaşacağız. İlahi Dinle alanında bilinen en çok sevilen ilahileri kapsayan bu eser ile sizler de hak yolun ne olduğu ilahinin sözlerinde bulabileceksiniz.

Hak Yolun Davetçileri İlahi Sözleri paylaşımız ile sizler İlahinin Tüm Sözlerine ulaşıp çeşitli etkinliklerde ilahiyi seslendirebilirsiniz. Hazreti İbrahimim mücadeleci ruhunu ele alan eserde, İslamın mücadele ve fedakarlık yönünü ele almaktadır. Hak Yolun Davetçileri mp3 İndir dalında da popüler olduğunu herkes bilmektedir.

Hak Yolun Davetçileri İlahi Sözleri

İlahinin seslendirmelerini yapan Grup Hayber İlahileri adlı sanatçılar da bu alanda önemli çalışmalar yapmış çeşitli kişiler tarafından oluşmaktadırlar. Grup Hayber’in en sevilen ilahileri arasında yer alan bu eser ile sizler de kısa sürede çeşitli ilahi sözlerini ezberleyebilirsiniz.

Dediğimiz gibi ilahi sözlerinde Hazreti İbrahim’in mücadeleci ruhu geçtiği gibi bu ezgi sadece Hazreti İbrahim’i değil, İnsanları hakka davet eden birçok Peygamber üzerine sözlerin içinde barındırması ile ele alınmıştır. Hazreti Yusuf İlahisi ve Resulullah İlahileri olarakta bilinen bu eser peygamberlerin davet mücadelelerini anlatmıştır.

Ezginin öne çıkan eserlerinden biri olan bu ilahi, önemli sözler ile bizi tefekküre sevk eden bir eser olmuştur. Eserin tefekkürü de içine barındırmasından ötürü Tefekkür İlahileri alanında çalışmaların içinde de yer aldığı söylenilmektedir. Böylece eser birçok alandaki çalışmanın içinde yer alıp popüler bir hale gelmiştir. Gençlerin sevdiği ilahiler arasında da yer alan eser özellikle Hazreti İbrahim ve mücadeleci ruhtan ötürü genç neslin dilinde dolanan sözler barındırmaktadır.

Hakın Davetçileri

Hakın Davetçileri

İbrahim putları kırdı o Rabbine çok bağlıydı onu ateşe attılar korudu onu Mevlası
Ne çileler çekmişlerdi Allahın Peygamberleri onlar sabrın timsalleri Hak yolun davetçileri

Yusuf kuyuya atıldı öyle yazmıştı Mevlası kör kuyudan çıkarıldı o pazarlarda satıldı
Ne çileler çekmişlerdi Allahın Peygamberleri onlar sabrın timsalleri Hak yolun davetçileri

Resul de onlardan biri enbiyaların serveri o da çok çile çekmişti Mevla onu esirgedi
Ne çileler çekmişlerdi Allahın Peygamberleri onlar sabrın timsalleri Hak yolun davetçileri

Grup Hayber

Sitemizde sanatçıya ait toplam 1 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz